KAPLAN GÖZÜ TAŞININ ÖZELLİKLERİ ve FAYDALARI

11-08-2015 16:20

KAPLAN GÖZÜ TAŞININ ÖZELLİKLERİ ve FAYDALARI

Kaplan gözü taşı en değerli şifalı taşlardan biridir.

Kuvars grubuna ait bir taştır. Parlatıldığı zaman ipeksi bir görünüm kazanır. Kaplan gözü taşı sevgililerin taşıdır ve duygulara hitap eder. Yüzük ya da kolye olarak kullanılabilir. Kaplan gözü taşının astım hastalıklarına iyi geldiği bilinir. Aynı zamanda sinir sistemi bozukluğu durumunda devreye girerek rahatlatıcı etkisini gösterir.

Duygusal anlamda Kaplan gözü taşı oğlak ve yengeç burçlarının taşı olarak bilinir. Kaplan gözü taşı sahiplenme duygusunu artırır. Bunun yanında uykusuzluğa iyi gelir ve zihinsel sakinlik verir. Taşıyan kişilerde odaklanma kolaylığı ve cesaret verir.

Kaplan gözü taşı Avustralya, Güney Afrika ve Burma’ da çıkarılır. Şifalı taşlar arasında bulunan kaplan gözü tespih, kolye, küpe ve yüzüklerde çok hoş görünen takılar arasındadır. Takan kişilerde hayatın olumlu yanını görme sezgilerini güçlendirir ve açığa vurur.

Taşların dilini bilen ve taşıyan kişiler için kaplan gözü taşı çok faydalı olacaktır. Duygusal anlamda dengeleyici olduğu için sinir sistemini dengede tutacaktır. Bayan ve erkeklerde takı olarak çok şık duran kaplan gözü taşının kullanımı gayet kolaydır.

Yorum Yazın

Adınız Soyadınız

E-Mail Adresiniz

Yorumunuz

DİĞER BLOG YAZILARIMIZ
COPYRİGHT © SİTENİN TÜM HAKLARI NET'E AİTTİR.